PostHeaderIcon Тихий куточок - Садиба Смотрич

Ой єк у нас Карпатах,

Трембіточка йграє,

Садиба «Смотрич» у Дземброни,

На гостів чікає.

 

Зупиніть для себе час та відкрийте невідомі сторони Карпат. Природа, культура та люди Гуцульщини подарують вам незабутні зустрічі.

Вируште у гірський світ Карпат, підкоряйте вершини та милуйтесь просторими низинами.

Вас супроводжуватимуть шум гірської річки, посвистування Карпатського свіжого вітерцю та п’янкий аромат цілющих трав.

Наша садиба розташована у мальовничій та неповторній місцевості, під лісом, далеко від галасу, руху і метушні. Відвідавши нашу садибу Ви отримаєте насолоду від спокою, затишку, п‘янкого повітря та гостинності господарів. У нас Ви зможете добре відпочити, отримати море позитивних емоцій на цілий рік!

 

PostHeaderIcon Рафтинг по р. Чорний Черемош

 

 

Для любителів гострих відчуттів ми пропонуємо рафтинг по річці Черемош.

Рафтинг – це дивовижний вид активного відпочинку, який дає унікальну можливість за короткий час пережити неймовірні емоції, то насолоджуючись спокійною течією, то приборкуючи бурхливі хвилі Черемошу.  

Сплав охопить Вас хвилями драйву та змусить забути про все на світі. Він відкриє Вам найкращі місця незайманої природи Карпат, додасть здоров’я, покращить фізичну форму та надасть впевненості в собі. Ви відкриєте в собі нові джерела оптимізму.

PostHeaderIcon Ви втомились від роботи та буднів і мрієте відпочити?

 

 

Вашу проблему легко вирішити! Тільки у нас – Ви матимете змогу нарешті забути про щоденні проблеми та думати лише про добре!

Відпочинок у Карпатах допоможе позбутися від накопиченого міського стресу, відновить здоров’я, тут життя приймає реальний а не віртуальний порядок, і все стає на свої місця. Красота природи повертає людину до реального життя. Вас чекають чисте, настояне на цілющому зіллі та живиці повітря, запашні квітучі полонини, гірські пагорби та долини, річки та водопади і самобутня культура краю. Ви зможете досхочу насолодитись, відвідавши цей кусочок землі та отримавши безліч незабутніх вражень.

PostHeaderIcon Гуцульські страви

 

Дуже прості і водночас оригінальні. Найчастіше гуцули для приготування страв використовують молочні продукти, кукурудзяну крупу, картоплю, гриби, м’ясо. Гуцульська кухня відома своїми домашніми копченостями, грибною юшкою, голубцями, а також різними сирами, а особливо бринзою (овечим сиром), котрий готують пастухи на літніх високогірних пасовищах, які називаються полонинами. Історично житлом гуцулів на літніх пасовищах була колиба — самобутня дерев'яна споруда круглої форми, з високо піднятим дахом у формі конуса.

PostHeaderIcon На гору Піп Іван з села Дземброня

 

 

Вихідний пункт - устя потоку Дземброня до Черемоша. Довжина траси 15 км. (3 км можна проїхати автотранспортом), вертикальний підйом 1295м.

Початок маршруту від Черемоша до стаї під Смотричем співпадає з описаним першим варіантом виходу на Смотрич. Від стаї йдемо наліво плаєм, який веде узбіччям Смотрича, і виводить на сідло між його вершиною і Стайками. Далі треба перейти на видне на заході сідло (1768 м) між головним хребтом Чорногори і Смотричем. Для цього траверзуємо південні схили Смотрича, перетинаючи кілька джерельних потічків Погорільця. На сідлі повертаємо наліво виходимо на головний хребет і доброю стежкою, без особливих труднощів досягаємо вершини Піп Івана з руїнами недобудованої астрономічної обсерваторії.

 

PostHeaderIcon На гору Смотрич 1894м з села Дземброня

 

 

Вихідний пункт — устя потоку Дземброня до Черемошу. Довжина траси 9 км (1 варіант), або 11 км (2 варіант), вертикальний підйом 1170 м.

Перші 3 км. дороги від Черемошу на південний захід вузькою долиною вздовж потоку Дземброня можна проїхати автомобілем. Тут долина розширюється, з'являються хати села Дземброня*, зліва устя потоку Скорушного. Переходимо його мостиком і починаємо підйом доріжкою, яка веде вгору хребтом по лівому боці Скорушного, в напрямку на південний захід.

PostHeaderIcon У Карпати по гриби

 

Українські Карпатські ліси багаті екологічно чистими ягодами та грибами. У горах багато грибів восени, особливо після випадання теплих дощів. В Карпатах дуже багато білих грибів, не кажучи вже про підосичники, лисички, корбани і т.д. У цілому, в Карпатах ростуть понад 200 видів грибів. У карпатському лісі можна знайти за день більш ніж 300 білих грибів.

Збір грибів приносить задоволення людині. Це задоволення завжди пропорційне кількості зібраних грибів. Крім того, одночасно із збиранням грибів можна помилуватися карпатською природою і чарівними пейзажами.