PostHeaderIcon Активний відпочинок

 

Найпопулярнішим на теренах району є такі види туризму як: пішохідний (подорожування по горах пішки), гірськолижний (приїзд для катання на гірських лижах), водний (сплав по гірських річках на катамаранах і каяках) кінний туризм (подорожі гірськими схилами на конях гуцульської породи). Інформація про пішохідний туризм знаходиться в розділі “послуги”.

Гірськолижний туризм приурочений до гірськолижних схилів, які обладнані канатно-буксировочними витягами. Їх в районі два: схил гори Пушкар в смт.Верховина та схил гори Запідки в с.Ільці. Довжина першого сягає 320 метрів, ширина від 20 до 60 метрів. Він розташований між двома паралельними лісосмугами хвойного лісу. Середня крутизна схилу – 18 градусів. Лижебуксир типу ЛБ-300 естонського виробництва, належить ЛОК “Верховина”.

Схил на горі Запідки в с.Ільці дещо більших розмірів, його довжина – майже 500 метрів, ширина – від 30 до 40 метрів, середня крутизна – 26 градусів. Лижебуксир приватний.

Обидва гірськолижні схили мають північну експозицію, що дає можливість утримуватися на них сніговому покриву з початку грудня до кінця березня.

В районі налічується декілька пунктів прокату гірськолижного спорядження та десяток кваліфікованих гірськолижників.

Водний туризм. Має місце завдяки складним порогам в основному Чорного та частково Білого Черемошів. Найцікавіший маршрут проходить по руслу Чорного Черемоша від с. Зелене до с.Устеріки через Красник, Верховину, Криворівню, Ясенів і далі по Буковині. Значиться як маршрут третьої категорії складності з елементами п’ятої категорії. Протяжність – 86 км. тривалість 4-5 днів.   

Велосипедний туризм. На даному етапі  кількість вело туристів менша від кількості туристів-гірськолижників і водників, але існує тенденція до активного відродження вело туризму у зв’язку із появою в передових європейських країнах сучасних гірських велосипедів з підвищеною прохідністю. Цьому сприяє і характер стежок та доріг в найживописніших місцинах краю.

Кінний туризм. Кількість бажаючих подорожувати верхи на конях з кожним роком зростає. Великі надії покладаються на відродження в Карпатах втраченої породи гуцульських коней (гуцуликів). Для подорожування на конях придатні практично всі пішохідні туристичні маршрути, тільки для кінного туризму їх необхідно обладнати спеціальними стоянками для повноцінного відпочинку не тільки туристів, але і коней.